bezpłatne wibinarium
Jeśli szukasz informacji o RPO WiM na lata 2007-2013, to przejdź do poprzedniej wersji serwisu.
logo regionalnego programu operacyjnego województwa warmińsko-mazurskiego
warmia mazury logo
logo unii europejskiej

Szukaj

Biznes nad jeziorami – nowe cele

Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw z obszaru Krainy Wielkich Jezior Mazurskich – taki cel stawiają sobie samorządy z tej części Mazur i dostaną na jego realizację ponad 11 mln zł od samorządu województwa warmińsko-mazurskiego. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

- Nasz region wyróżnia się od zawsze, choć w powszechnej świadomości głównie dzięki walorom przyrodniczym i atrakcjom turystycznymmówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. - Z tego jesteśmy znani, a Mazury to rozpoznawalna marka. Jednak mamy świadomość, że to za mało, dlatego stawiamy na postęp gospodarczy pozostający w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Skala już zainwestowanych i nadal przeznaczanych na rozwój środków pozwala nam stale i efektywnie poprawiać wizerunek Warmii i Mazur. Wspieramy także działania społeczne – edukacyjne, prozdrowotne, gospodarcze, rozwijamy kontakty międzynarodowe i zapraszamy do nas inwestorów.

W skład stowarzyszenia Wielkie Jeziora Mazurskie 2020, które będzie realizować ten projekt,są: miasto Giżycko, gmina Giżycko, gmina Miłki, gmina Ruciane-Nida, gmina Orzysz, gmina Mikołajki, gmina Ryn, gmina Pisz, gmina Węgorzewo, miasto Mrągowa i gmina Mrągowo.

Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw ma polegać na zwiększeniu dynamiki ekspansji lokalnego biznesu na rynek krajowy i rynki zagraniczne, a także wzrost wartości inwestycji.

Z rezultatów przedsięwzięcia skorzystają mali i średni przedsiębiorcy z tej części Mazur, a odbiorcami działań promocyjnych będą: inwestorzy, kontrahenci z kraju i zagranicy, importerzy.

 

Najważniejsze działania w ramach projektu:

- opracowanie i uruchomienie Systemu Informacji Gospodarczej,

- uruchomienie Mazurskiego Systemu Obsługi Inwestora i Eksportera,

- organizacja cyklu spotkań i konferencji pod hasłem „Business in Mazury”,

- organizacja przyjazdowych misji gospodarczych,

- opracowanie Systemu Identyfikacji Wizualnej,

- ogólnopolska kampania reklamowa, promująca krainę jako atrakcyjne miejsce do inwestowania i prowadzenia biznesu,

- działania PR w Polsce i za granicą prezentujące potencjał gospodarczy obszaru i jego atrakcyjność inwestycyjną,

- kampanie reklamowe w mediach społecznościowych, prezentujące krainę jako atrakcyjne miejsce do mieszkania, pracy i prowadzenia biznesu,

- opracowanie filmu prezentującego potencjał inteligentnej specjalizacji – ekonomii wody dla turystyki biznesowej oraz folderu promocyjnego z ofertą turystyki biznesowej,

- publikacja i dystrybucja wydawnictw promocyjnych,

- badania trackingowe mierzące efektywność podejmowanych działań w zakresie promocji gospodarczej,

- cykl szkoleń podnoszących kompetencję osób zaangażowanych we wdrażanie projektu.

Portal współfinasowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013

przewodnik rpo
facebook
YouTube
kanał RSS