Z uwagi na popytowy charakter konkursu, który umożliwia każdej zainteresowanej osobie (wpisującej się w definicję zawartą w Szczegółowym Opisie Osi Priorytetowych) udział w projekcie, Wnioskodawca nie jest w stanie na etapie sporządzania wniosku, przedstawić szczegółowej diagnozy grupy docelowej. W związku z powyższym, opis grupy docelowej powinien zostać ograniczony do wskazania, iż uczestnikami będą wyłącznie osoby dorosłe z własnej inicjatywy zainteresowane podnoszeniem kompetencji i umiejętności zawodowych, które uczą się, pracują lub zamieszkują, w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego, na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.
Diagnoza będąca wynikiem współpracy z pracodawcami, musi wskazywać na jakiego rodzaju kwalifikacje i kompetencje wykazuje zapotrzebowanie dana branża. Zaplanowane w projekcie wsparcie musi stanowić odpowiedź na te potrzeby. Należy pamiętać, że możliwość udziału w projekcie nie może zostać ograniczona do osób związanych czy zatrudnionych w diagnozowanej branży.
Zakwalifikowanie w „Barometrze zawodów“ przygotowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie, danego zawodu do kategorii nadwyżkowe nie wyklucza realizacji szkoleń dla branży z nim związanej.
Pomimo diagnozy odnoszącej się do potrzeb danej branży, należy we wniosku przedstawić bariery potencjalnych uczestników, mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, np. w oparciu o dostępne raporty, diagnozy (WUP, UP, itp.). Jest to istotne m.in. w kontekście wsparcia dodatkowego.
Dodatkowe informacje o konkursie można znaleźć w zakładce naboru:
ul. Głowackiego 17, 10-447 Olsztyn
czynny: poniedziałek 8:00 - 18:00
wtorek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 89 512 54 86/85/84/83/82/89
e-mail: gpiolsztyn@warmia.mazury.pl