RPO
11.1.2
15 lutego 2019 r. Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego przyjął uchwałę w sprawie rozstrzygnięcia konkursu. W ramach konkursu 11 projektów uzyskało ocenę pozytywną i zostało wybranych do dofinansowania.
Pytanie
Dokument, którego dotyczy pytanie: Załącznik nr 9 do Regulaminu konkursu RPO WiM 2014−2020 . Kryteria merytoryczne wyboru projektów wraz z podaniem ich znaczenia. Proszę o doprecyzowanie dwóch kryteriów w konkursie RPWM.11.01.02-IZ.00-28-001/18
I. Kryteria merytoryczne – SPECYFICZNE OBLIGATORYJNE :Grupę docelową projektu stanowią wyłącznie osoby mieszkające na obszarze wyznaczonym do rewitalizacji, wskazanym w „Programie Rewitalizacji”.
II. Kryteria merytoryczne – SPECYFICZNE STRATEGICZNE (PUNKTOWE) Zasięg oddziaływania projektu na obszarze MOF Olsztyna.
Czy istnieją obszary wyznaczone do rewitalizacji poza miastem Olsztyn? Z naszego rozeznania wynika, że nie ma takich obszarów zatem nie ma możliwości zdobyć punktów w kryterium punktowanym.
Odpowiedź
Kryterium obligatoryjne o brzmieniu Grupę docelową projektu stanowią wyłącznie osoby mieszkające na obszarze wyznaczonym do rewitalizacji, wskazanym w „Programie Rewitalizacji”, dotyczy wyłącznie złożonych wniosków o dofinansowanie o typie „rewitalizacyjnym”. Kryterium dotyczy tego, że w projektach jako uczestników projektu należy wykazać w 100% osoby pochodzące z obszarów rewitalizacji, wskazanych w lokalnych programach rewitalizacji. Na terenie MOF Olsztyna, którego dotyczy konkurs obszary rewitalizacji wyznaczone są w Olsztynie oraz w Barczewie.
Wobec powyższego oraz odnosząc się do znaczenia kryterium strategicznego o brzmieniu Zasięg oddziaływania projektu na obszarze MOF Olsztyna, projekt może oddziaływać na więcej niż jedną gminę MOF, a zatem może uzyskać 5 pkt.
Należy podkreślić, że w niniejszym konkursie nr RPWM.11.01.02-IZ.00-28-001/18 można również złożyć wnioski o dofinansowanie o typie „innym” (nie rewitalizacyjnym). Wówczas, w takich projektach uczestnicy projektu mogą pochodzić zarówno z obszarów rewitalizowanych, jak i spoza tych obszarów. Dlatego też w kryterium strategicznym o brzmieniu Zasięg oddziaływania projektu na obszarze MOF Olsztyna, w sytuacji gdy projekt;
Prezentacje ze spotkania informacyjnego, które odbyło się 24.09.2018 r.
Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów, w ramach działania 11.1 Aktywne włączenie, w tym z myślą o promowaniu równych szans oraz aktywnego uczestnictwa i zwiększaniu szans na zatrudnienie, poddziałanie 11.1.2 Aktywizacja społeczna i zawodowa osób wykluczonych oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym z wykorzystaniem instrumentów aktywnej integracji – projekt ZIT Olsztyn.
Konkurs nr RPWM.11.01.02-IZ.00-28-001/18
Konkurs ma charakter zamknięty, nie jest podzielony na rundy. Konkurs jest konkursem o typie „innym” (ogólnym) i o typie „rewitalizacyjnym”. W ramach konkursu o typie „rewitalizacyjnym” program rewitalizacji jest dokumentem obligatoryjnym.
TYP projektu: Wsparcie dla osób, rodzin lub otoczenia osób zagrożonych ubóstwem i/lub wykluczeniem społecznym z wykorzystaniem instrumentów aktywnej integracji o charakterze: społecznym, zawodowym, edukacyjnym, zdrowotnym.
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ul. Głowackiego 17, 10-447 Olsztyn, p. 212 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.
Wniosek należy złożyć w formie elektronicznej oraz papierowej. Wniosek w formie elektronicznej należy złożyć za pomocą dostępnej w Lokalnym Systemie Informatycznym Maks 2 funkcji "Wyślij wniosek".
Wniosek o dofinansowanie w formie papierowej należy złożyć w siedzibie IOK osobiście albo nadesłać pocztą lub przesyłką kurierską w terminie 24.09.2018 r. do 12.10.2018 r.
Należy pamiętać, że do wersji papierowej wniosku o dofinansowanie projektu w ramach projektów typu „rewitalizacyjny” dołączyć trzeba wyciąg z programu rewitalizacji.
Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów, które należy dołączyć do wersji papierowej wniosku o dofinansowanie znajdują się w Regulaminie konkursu (podrozdział 5.4).
Wszystkie podmioty działające na podstawie zapisów statutowych lub innych dokumentów (np. KRS, zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej) w sferze pomocy i integracji społecznej, rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych lub rynku pracy, z wyłączeniem osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie przepisów odrębnych).
Wsparcie dla osób, rodzin lub otoczenia osób zagrożonych ubóstwem i/lub wykluczeniem społecznym z wykorzystaniem instrumentów aktywnej integracji o charakterze:
Społecznym, których celem jest przywrócenie lub wzmocnienie kompetencji społecznych, zaradności, samodzielności i aktywności społecznej realizowanym poprzez m.in. organizację i finansowanie:
Zawodowym, których celem jest pomoc w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru lub zmiany zawodu, wyposażenie w kompetencje i kwalifikacje zawodowe oraz umiejętności pożądane na rynku pracy realizowanym poprzez m.in. organizację i sfinansowanie:
Edukacyjnym, których celem jest wzrost poziomu wykształcenia, dostosowanie wykształcenia do potrzeb rynku pracy realizowanym poprzez m.in. skierowanie i sfinansowanie:
Zdrowotnym, których celem jest wyeliminowanie lub złagodzenie barier zdrowotnych utrudniających funkcjonowanie w społeczeństwie lub powodujących oddalenie od rynku pracy realizowanym m.in. poprzez skierowanie i sfinansowanie:
* Usługi poradnictwa specjalistycznego stanowić będą jeden z elementów szerszego, kompleksowego wsparcia zdefiniowanego na podstawie indywidualnej diagnozy uczestników projektów w ramach aktywnej integracji.
Kryteria wskazane są w Szczegółowym opisie Osi priorytetowej 11 Włączenie społeczne oraz w Regulaminie konkursu.
Wnioskodawcy przysługuje prawo wniesienia protestu, zgodnie z zasadami określonymi w rozdziale 15 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020.
Protest w formie pisemnej należy złożyć w siedzibie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.
Szczegółowa procedura składania protestu znajduje się w rozdziale VII Regulaminu konkursu.
Pytania można kierować do:
1. Sekretarza konkursu (osoby odpowiedzialnej za konkurs) – pracownika Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej:
W kwestiach szczegółowych, budzących wątpliwości interpretacyjne, w których niezbędne jest zajęcie stanowiska, zapytania należy kierować na wskazane adresy e-mail z wykorzystaniem formularza.
2. Punktów informacyjnych
Dodatkowo, na stronie umieszczone są najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi (FAQ) odnoszące się do jednostkowych przypadków związanych z danym konkursem/beneficjentem.
Pełna dokumentacja konkursowa zip
Jeśli masz uwagi dotyczące naboru Poddziałanie 11.1.2 Aktywizacja społeczna i zawodowa osób wykluczonych oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym z wykorzystaniem instrumentów aktywnej integracji – projekt ZIT Olsztyn. Nabór nr RPWM.11.01.02-IZ.00-28-001/18 , to podziel się z nami swoją opinią. Twoja informacja pomoże nam doskonalić działania i lepiej przygotować kolejny nabór.
ul. Głowackiego 17, 10-447 Olsztyn
czynny: poniedziałek 8:00 - 18:00
wtorek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 89 512 54 86/85/84/83/82/89
e-mail: gpiolsztyn@warmia.mazury.pl