Jeśli szukasz informacji o RPO WiM na lata 2007-2013, to przejdź do poprzedniej wersji serwisu.
Fundusze a rokonawirus
logo regionalnego programu operacyjnego województwa warmińsko-mazurskiego
warmia mazury logo
logo unii europejskiej

Szukaj

Pływający domek w Bogaczewie zwycięskim projektem DOFE w 2019 roku!

Pływający domek z Bogaczewa, pośród setek innych, okazał się najciekawszą atrakcją tegorocznej edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE). Mazurski houseboat zwyciężył w plebiscycie Pytania na śniadanie, w którym głosowali widzowie programu. Inicjatywa, realizowana przez Fundację Projekt Arche, otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020.

DOFE to największe wydarzenie prezentujące projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu. Akcja współorganizowana jest przez regiony całej Polski, pod patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. VI już edycja trwała od 10 do 12 maja 2019 r. – beneficjenci środków unijnych otworzyli drzwi swoich projektów, zaoferowali zniżki, darmowe wejścia lub po prostu zaprezentowali ciekawe pomysły urzeczywistnione dzięki Funduszom Europejskim.

Na Warmii i Mazurach zaproponowaliśmy wiele atrakcji ukazujących, jak Fundusze Europejskie zmieniły nasz region: zwiedzanie ciekawych miejsc, spacer po ekomarinie, zabawę w parku linowym, kurs sterowania dronem, wizyty u lekarza specjalisty oraz rajd rowerowy szlakiem Green Velo.

Pływający domek z portu w Bogaczewie zabrał na swój pokład zwiedzających w bezpłatne rejsy 11 maja. Został wyróżniony jako jedna z najciekawszych atrakcji tegorocznego DOFE, wziął udział w Plebiscycie Pytania na śniadanie na najlepszy projekt z Twojego regionu i okazał się zwycięzcą!
Na co dzień czarterowaniem jednostki zajmuje się przedsiębiorstwo społeczne – Fundacja Projekt Arche. Cały dochód z czarteru przeznaczany jest na cele społeczne fundacji, m.in. na zatrudnienie osób pozostających bez pracy oraz pomoc osobom chorym na stwardnienie rozsiane.

Zobacz film zrealizowany przez Pytanie na śniadanie.

Portal współfinasowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013

przewodnik rpo
facebook
YouTube
kanał RSS