Jeśli szukasz informacji o RPO WiM na lata 2007-2013, to przejdź do poprzedniej wersji serwisu.
logo regionalnego programu operacyjnego województwa warmińsko-mazurskiego
warmia mazury logo
logo unii europejskiej

Szukaj

Jak Rozkręciliśmy Powszechny Optymizm w Ostródzie?

Nasza doroczna impreza plenerowa z Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020 – Rozkręcamy Powszechny Optymizm odbyła się w ostatnią sobotę, 7 września się w Ostródzie. Atrakcje przewidziane były dla całych rodzin: konkursy z fantastycznymi nagrodami, fotobudka, wesołe miasteczko z dmuchańcami, na których szalała najmłodsza część uczestników, pokazy zumby, konkursy z nagrodami, gotowanie na żywo z Mariusz Kuś, Kuśnia Smaków, gry edukacyjne i planszowe, pokazy gigabaniek, animacje interaktywne, megaszachy, bezpłatne degustacje potraw regionalnych i wiele innych. Gospodarzem imprezy był marszałek województwa, Gustaw Marek Brzezin, który w ostródzkim amfiteatrze otworzył część koncertową.

W specjalnych namiotach można było porozmawiać z beneficjentami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020 (RPO WiM 2014–2020), którzy już skorzystali z funduszy europejskich na wsparcie swojej działalności. Wśród beneficjentów byli:

  • Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – ze stoiskiem edukacyjnym dotyczącym budowania kręgów wsparcia wokół osób z niepełnosprawnością intelektualną. Na stoisku strefy mieliśmy gry dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.
  • Starostwo Powiatowe w Ostródzie z interaktywną makietą pochylni Kanału Elbląskiego. Każdemu pokazowi towarzyszyła odpowiednio dobrana ścieżka dźwiękowa, cały ruch statków uruchamianych na pilota, odbywał się dzięki systemowi magnesów.
  • Gmina Miejska Ostróda, której przedstawiciele rozdawali materiały promocyjne i gadżety miasta oraz Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej. W konkursie wiedzy o Kanale Elbląskim i Ostródzie do rąk gości trafiły darmowe vouchery na rejsy statkami po Jeziorze Drwęckim w dniu imprezy. Rejsy odbyły się w rytm muzyki reggae – towarzyszącej także sztandarowej imprezie ostródzkiej Ostróda Reggae Festiwal. Festiwal to także beneficjent RPO WiM 2014–2020.
  • R-GOL – na stoisku odbyły się pokazy freestyle footballu zaprezentowane przez mistrza tej dyscypliny – Mateusza „Lotara” Odrzygóździa z Lotar Football Freestyler.
  • Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych – dzieci brały udział w zabawach i  animacjach interaktywnych przedsiębiorstwa społecznego „Wszystko gra”.
  • Ełckie Centrum Kultury – zaprezentował swoje liczne dokonania, przede wszystkim wystawę prac artystów z Ełku oraz występy zespołu Mazurskiego Zespółu Pieśni i Tańca „Ełk”, niejednokrotnie wyróżnianego na Ogólnopolskich Przeglądach Folklorystycznych. Oprócz tańca i muzyki goście mogli obejrzeć stroje i instrumenty ludowe.
  • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – atrakcją była przestrzenna gra edukacyjna związana z tematami ochrony środowiska, w której uczestniczyły dzieci.
  • Martom Traveland – przy stoisku rozegrany został miniturniej rycerski dla dzieci prowadzony przez animatora, można także było przymierzyć hełm rycerza, obejrzeć miecze i topory rycerskie oraz zrobić sobie z nimi zdjęcia.
  • Port Lotniczy Olsztyn–Mazury – przedstawiciele zaproponowali gościom animacje dla dzieci z robienia samolotów z papieru oraz konkursy z nagrodami z tym związane (np. rzut samolotem na odległość, rzut samolocikiem do celu, sztafetę pilota, itp.).

W namiotach można było także spotkać się i porozmawiać ze specjalistami z Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich, którzy wskazywali, jak dofinansowanie z RPO WiM można uzyskać. Duże stoisko mieli także przedstawiciele miast Cittaslow, którzy promowali lokalne produkty i wyroby, prezentowali lokalne rzemiosło oraz kuchnię. Namiotom towarzyszyła wystawa zdjęć miasteczek Cittaslow zrewitalizowanym dzięki fnduszom z RPO WiM 2014–2020.

Punktem kulminacyjnym imprezy Rozkręcamy Powszechny Optymizm były występy gwiazd – strefa koncertowa rozpoczęła się o godz. 18. Wystąpili: zespół 4Dreamers, który zgromadził pod sceną tłumy dziewcząt, oraz Grzegorz Hyży, którego koncert zakończył się około godziny 22.

Dziękujemy za obecność i zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji [zdjęcia Tomasz Misztal].

Portal współfinasowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013

przewodnik rpo
facebook
YouTube
kanał RSS