Fundusze Europejskiej
logo regionalnego programu operacyjnego województwa warmińsko-mazurskiego
warmia mazury logo
logo unii europejskiej

Szukaj

Zmiana oprocentowania pożyczki płynnościowej – wsparcie obrotowe przedsiębiorstw

Decyzją Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego o dofinansowaniu nowego instrumentu wsparcia obrotowego przedsiębiorstw w walce ze skutkami epidemii Covid-19 wybrano 3 Instytucje Finansowe, w których będzie można ubiegać się o Pożyczkę płynnościową. Są nimi:

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego przeznaczył na Pożyczkę płynnościową w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020 blisko 31 mln złotych.

Pożyczka płynnościowa ma na celu wspomaganie utrzymania firm i  miejsc pracy, jest wsparciem obrotowym kierowanym do mikro-, małych i średnich firm województwa warmińsko-mazurskiego*. Warunki finansowania Pożyczki płynnościowej:

  • brak prowizji i dodatkowych opłat,
  • oprocentowanie od 0,2% (uzależnione od stopy bazowej**),
  • kwota pożyczki do 400 tys. zł,
  • całkowity okres spłaty do 6 lat (12 miesięcy karencji, do 12 miesięcy wakacji kredytowych).


Szczegóły w zakładce Instytucja Finansująca.

 

*MŚP, które zostały bezpośrednio dotknięte skutkami wybuchu pandemii i nie były w trudnej sytuacji finansowej przed 31 grudnia 2019 r.

** oprocentowanie uzależnione jest od stopy bazowej służącej do określenia poziomu stopy referencyjnej wykorzystywanej do obliczania wartości pomocy publicznej udzielanej w takich formach jak, m.in. pożyczki. Aktualna stopa bazowa wynosi 1,35% i obowiązuje od 1 czerwca 2020 r.

Portal współfinasowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013

przewodnik rpo
facebook
YouTube
kanał RSS
Jeśli szukasz informacji o RPO WiM na lata 2007-2013, to przejdź do poprzedniej wersji serwisu.