logo regionalnego programu operacyjnego województwa warmińsko-mazurskiego
warmia mazury logo
logo unii europejskiej

Szukaj

Konferencja Fundusze Europejskie na przełomie perspektyw

# Jak Fundusze Europejskie wspierają Warmię i Mazury? 
# Jak podnoszą jakość życia mieszkańców regionu?
# Co udało się zrealizować, dzięki Funduszom UE w latach 2014–2020? 
# Jaka będzie przyszłość Warmii i Mazur z Funduszami Europejskimi?


Dowiedz się i zapisz!  UWAGA! REKRUTACJA ZAKOŃCZONA!

Dziękujemy Państwu za tak liczne zgłoszenia. Jednak ze względu na obostrzenia, które zaczną obowiązywać od 1 grudnia 2021 r. zmuszeni jesteśmy zamknąć rekrutację wcześniej.

 

Konferencja Fundusze Europejskie na przełomie perspektyw

8 grudnia 2021 r., godz. 10.00 w Przystań Hotel & SPA w Olsztynie
 

 

PROGRAM KONFERENCJI:

# 10:00 Otwarcie konferencji – Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego

# 10:15 Szanse czy zagrożenia? Warmia i Mazury z perspektywy Brukseli – prelekcja on-line prof. Jerzy Buzek, europoseł, premier RP, przewodniczący Parlamentu Europejskiego

# 10:40 Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur wczoraj, dziś i jutro –   
     Lidia Wójtowicz, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

# 11:00 Pieniądze z Unii okiem beneficjenta – dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie

# 11:20 Jak trudności zamienić w sukces? – Miłosz Brzeziński, autor, doradca w zakresie efektywności i społecznego rozumienia zjawisk psychologicznych

 

# 11:40 Koncert Ani Wyszkoni

# 12:05 Poczęstunek


Konferencję poprowadzi Marcin Mańka.

Podczas konferencji będzie można obejrzeć wystawę „Perspektywa 2014–2020 w obiektywie działań promocyjnych”. 

Dodatkowo podczas wydarzenia będą obecni pracownicy Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, którzy bezpłatnie będą świadczyć usługi konsultacyjne.

 

ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU:

  • # Wypełnij formularz zgłoszeniowy do 2.12.2021 r.
  • # Upewnij się, że otrzymałeś e-mail z potwierdzeniem od organizatorów.

Nie czekaj! Liczba miejsc jest ograniczona. UWAGA! REKRUTACJA ZAKOŃCZONA!


W konferencji mogą wziąć udział tylko zdrowe osoby – zaszczepione (legitymujące się dowodem szczepienia przeciwko COVID-19), osoby, które otrzymały negatywny wynik testu PCR lub antygenowego na obecność koronawirusa w ciągu 48 h przed dniem konferencji oraz osoby, które wyzdrowiały po COVID-19 (uzyskały pozytywny test na obecność koronawirusa od 11 do 180 dni przed dniem konferencji). Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką.

 

SYLWETKI PRELEGENTÓW:

 

profesor Jerzy Buzek – europoseł, premier Rzeczpospolitej Polskiej 1997–2001. Stojąc na czele polskiego rządu, zainicjował proces decentralizacji i upodmiotowienia samorządu w Polsce. Przeprowadził reformy, m.in. administracji, oświaty, zdrowia i emerytalną. W okresie jego rządów Polska przystąpiła do NATO, rozpoczął również negocjacje w sprawie członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego 2009–2012. Wybrany na przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, był pierwszym i jedynym jak dotąd szefem tej instytucji z Europy Środkowo-Wschodniej. W czasie swojej kadencji zainicjował i popularyzował Europejską Wspólnotę Energetyczną, dziś znaną pod szyldem Unii Energetycznej.

W 2016 r. portal „Euractiv” umieścił go w rankingu „EurActory40” w trójce najbardziej wpływowych osób w europejskiej polityce energetycznej. Najbardziej wpływowy polski eurodeputowany w 2017 r., według prestiżowego serwisu VoteWatch Europe. Zwycięzca rankingów dziennika „Rzeczpospolita” na najlepszego polskiego europosła w 2018 r.

dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie od 2005 r. W tym czasie baza szpitala została powiększona dwukrotnie, a liczba leczonych pacjentów wzrosła 2,5-krotnie, zwiększono zakres leczenia, wprowadzono interdyscyplinarną wielospecjalistyczną opiekę, zapewniając ciągłość leczenia oraz warunki do pobytu dziecka z opiekunem, wprowadzono ponadregionalne zakresy leczenia. Szpital został wpisany do dwóch Europejskich Sieci Referencyjnych w zakresie leczenia chorób rzadkich u dzieci – CRANIO i ITACA; szpital jest liderem w zakresie jakości opieki – w rankingach ogólnopolskich zajmuje miejsca w czołówkach, a w grupie szpitali pediatrycznych pierwsze lub drugie miejsce. Od września 2021 r. prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Pracodawców Szpitali Specjalistycznych.
 

Piskorz-Ogórek

Miłosz Brzeziński – autor i doradca w zakresie efektywności i społecznego rozumienia zjawisk psychologicznych, współpracujący z organizacjami na całym świecie. Honorowy członek założyciel Trend House Warsaw przy Cambridge Innovation Center. Mentor AIP Business Link, członek Rady Ekspertów ośrodka analitycznego THINKTANK, certyfikowany coach International Coaching Community, wykładowca akademicki, m.in. w programach Executive DBA i Executive MBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Jest autorem książek dotyczących wdrażania zmian w środowisku pracy i środowisku domowym, m.in: „Pracować i nie zwariować", „Biznes, czyli sztuka budowania relacji", „Życiologia", „Jak pies z Kotem”, „Głaskologia” oraz „Wy Wszyscy Moi Ja”. Gościnnie pojawił się także w pozycji „Dekalog Szczęścia”, jako ekspert w zakresie porządkowania otoczenia biznesowego.

Miłosz Brzeziński


Prowadzący Marcin Mańka – psycholog, coach, ekspert medialny. Zajmuje się prowadzeniem projektów szkoleniowych i doradczych dla największych firm. Współpracuje z międzynarodowymi firmami konsultingowymi na polu HR, a także prowadzi wiele prestiżowych eventów (rangi europejskiej i światowej), w tym międzynarodowe spotkania premierów, wydarzenia naukowe i gospodarcze. Przeprowadził unikalne w skali światowej badania, które pokazały, że wizerunek pracownika przekłada się na postrzeganie firmy. Od ponad 17 lat pracuje w mediach – prasie, radiu (Radio ZET, Roxy FM, Radiostacja) oraz w telewizji (TVP1, TVP Info, Polsat, TVN). Obecnie jest współprowadzącym Studio LOTTO oraz jurorem w programie Make Me Over – Wielka Zmiana.

 

Więcej informacji

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
Departament Koordynacji Promocji

e-mail: konferencjarpo@warmia.mazury.pl

tel. 89 51 25 488

Pliki do pobrania

Program konferencji 8.12.2021

2021-11-08

Portal współfinasowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013

przewodnik rpo
facebook
YouTube
kanał RSS
Jeśli szukasz informacji o RPO WiM na lata 2007-2013, to przejdź do poprzedniej wersji serwisu.