# Jak Fundusze Europejskie wspierają edukację osób dorosłych na Warmii i Mazurach?
# Na czym polega zmiana paradygmatu edukacji dorosłych?
# Jakie formy wsparcia osób dorosłych pojawią się w nowym programie?
UWAGA! REKRUTACJA ZAKOŃCZONA
Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur.
Aktualne kompetencje – satysfakcjonująca praca, pozytywne relacje
Kiedy: 26 października 2022 r.
O której: od 10:00 do 14:00
Gdzie: Olsztyn, Kuźnia Społeczna przy ul. Marka Kotańskiego 1
PROGRAM KONFERENCJI:
# 10:00 Otwarcie konferencji – Gustaw Marek Brzezin - Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego
# 10:10 Kształcenie osób dorosłych - nowe spojrzenie Komisji Europejskiej – Michał Opieczyński - Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
# 10:40 Przemiana człowieka w naturalnych doświadczeniach edukacyjnych (prelekcja on-line) – Anna Jera oraz Maciej Bennewicz - Instytut Kognitywistyki
# 11:10 Siła z natury – odkrywanie swoich mocnych stron, celu i drogi – Piotr Czuryłło - trener edukacji outdoorowej
# 11:40 Mazurski Uniwersytet Ludowy – lokalna inicjatywa edukacyjna - Adam Waszkiewicz oraz Hubert Górski - Fundacja Wsparcia Nauki i Biznesu (dobra praktyka – projekt Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020)
# 12:10 Przerwa
# 12:30 Przemiany u ludzi biznesu – Piotr Cieszewski - mówca, trener przywództwa, zdobywca Mount Everestu
# 13:00 Nowe sposoby wspierania kształcenia – fundusze wdrażane przez Departament EFS w nowej perspektywie 2021–2027 - Katarzyna Smólczyńska - Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie
Konferencję poprowadzi Mariusz Korpoliński.
Podczas wydarzenia będą obecni pracownicy Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, którzy bezpłatnie będą świadczyć usługi konsultacyjne.
ABY WZIĄĆ UDZIAŁ W WYDARZENIU:
- # Wypełnij formularz zgłoszeniowy do 21.10.2022 r. UWAGA! REKRUTACJA ZAKOŃCZONA
- # Upewnij się, że otrzymałeś e-mail z potwierdzeniem od organizatorów.
Nie czekaj! Liczba miejsc jest ograniczona.
SYLWETKI PRELEGENTÓW:
Anna Jera (wcześniej Prelewicz) — dyrektor programowa w Instytucie Kognitywistyki, trener kognitywny, superwizor, mentor, coach, terapeutka, superwizorka od ponad dziesięciu lat prowadząca sesje indywidualne oraz grupowe, specjalizująca się w mentoringu i coachingu indywidualnym i grupowym oraz w procesach wspierających zdrowienie i rozwój osobisty w formule kognitywnej.
Maciej Bennewicz - założyciel Instytutu Kognitywistyki, kształci zawodowych coachów i mentorów. Wykładowca kognitywny, inspirujący mówca, master coach i pisarz. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży szkoleń ukierunkowanych na rozwój osobisty człowieka oraz biznesu. Był prezesem EMCC Poland, wykładał na prestiżowych uczelniach wyższych w Polsce, prowadził program w TVP pt. „Ja”. Jest autorem licznych artykułów prasowych oraz ponad 30 ksoążek. Aktualnie prowadzi indywidualne i grupowe działania w obszarze rozwoju osobistego, a także codziennie nieprzerwanie od 2018 roku publikuje na blogu krótkie opowiadanie filozoficzne zwane „koanami”, poświęcone aktualnym wydarzeniom społecznym i psychologicznym.
Piotr Czuryłło - pierwszy polski prepper, znany z programów BBC, z polskiej, francuskiej i niemieckiej telewizji. Uczy, jak funkcjonować w trudnych warunkach. Prowadzi treningi survivalowe dla różnych grup. Szkoli astronautów AATC /Analog Astronaut Trening Center / pod nadzorem psychologa, w celu zbadania ich zdolności przetrwania w ekstremalnych warunkach. Jest założycielem Fundacji Polish Preppers Network, jest również jednym z pierwszych prepperów w Europie. Z wielkim entuzjazmem dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami. Podróżnik, płetwonurek, myśliwy, trener survivalu, coach, ratownik, łowca podwodny, człowiek lasu oraz zwolennik powrotu na łono natury. Mieszka z żoną i dziećmi na Warmii w niewielkiej społeczności prepperów.
Adam Waszkiewicz – absolwent Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy i Politechniki Białostockiej, na której ukończył MBA. Od 10 lat związany z ełckim i regionalnym sektorem organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw społecznych. Doradca zawodowy, w latach 2017–2020 doradca MŚP w zakresie usług szkoleniowych. Założyciel i prezes Fundacji Wsparcia Nauki i Biznesu, którą prowadzi od 2018 roku.
Hubert Górski – absolwent Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, na której ukończył m.in. studium doktorskie z nauk ekonomicznych w zakresie zarządzania, obecnie student psychologii biznesu na Akademii Leona Koźmińskiego. Radny Miasta Ełku. Od ponad 10 lat związany z sektorem organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw społecznych. Pomysłodawca i współtwórca Centrum Integracji Społecznej AlterCIS w Ełku oraz drugiego w Polsce Sklepu Społecznego. Doradca w zakresie zarządzania organizacjami pozarządowymi i przedsiębiorstwami społecznymi oraz w zakresie działalności społecznie odpowiedzialnej biznesu. Nauczyciel i wykładowca akademicki. Od 2018 roku związany z Fundacją Wsparcia Nauki i Biznesu.
Piotr Cieszewski - przez 10 lat dyrektor oddziału w korporacji budowlanej Skanska, w roku 2015 ekspert w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Obecnie profesjonalny mówca i trener przywództwa. Prowadzi zajęcia z przywództwa na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, Politechnice Białostockiej, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a także szkoli w firmach i urzędach. Maratończyk, taternik, zdobywca Mount Everest. Ambasador akcji charytatywnej Szlachetna Paczka i Fundacji Ronalda McDonalda. Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówczyń i Mówców. Żonaty, tata dwóch córek.
SYLWETKA KONFERANSJERA:
Mariusz Korpoliński - dziennikarz, aktor, konferansjer. Pracował m.in. w Telewizji Polskiej, Radio 357, Radio Wa-Ma i Polskim Radio Olsztyn. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról teatralnych, filmowych, dubbingowych i telewizyjnych. Lektor kilkudziesięciu audiobooków i kilkuset spotów reklamowych. Moderator trudnych debat. Charyzmatyczny komentator sportowy, licencjonowany spiker PZPN. Gospodarz talk-show „Pora Korpola”. Były wykładowca „Pracy aktora z mikrofonem" w Studium Aktorskim w Olsztynie. Trener wystąpień publicznych. Inicjator wydarzeń kulturalnych na Warmii i Mazurach. Zaangażowany w liczne projekty charytatywne, odznaczony Rubinowym Sercem za wieloletnią pomoc niesioną dzieciom z chorobami nowotworowymi. Wokalista zespołu „Joy Forest”. Ojciec trójki dzieci.