Jeśli szukasz informacji o RPO WiM na lata 2007-2013, to przejdź do poprzedniej wersji serwisu.
Fundusze a rokonawirus
logo regionalnego programu operacyjnego województwa warmińsko-mazurskiego
warmia mazury logo
logo unii europejskiej

Szukaj

Rowerowe DOFE szlakiem funduszy unijnych

75 uczestników rowerowej wyprawy szlakiem Green Velo przekonało się, jak Fundusze Europejskie zmieniają region Warmii i Mazur. 80 pokonanych kilometrów, tysiące spalonych kalorii i niezapomniane obrazy inwestycji dofinansowanych z UE to bilans rajdu zorganizowanego w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE). 

DOFE to największe wydarzenie prezentujące projekty dofinansowane ze środków unijnych. Akcja, pod patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, skupia setki beneficjentów i tysiące uczestników korzystających z pomysłów zrealizowanych dzięki FE. 

Dwudniowy rajd otworzył wicemarszałek województwa Miron Sycz. Rowerzyści przejechali trasę: Lidzbark Warmiński–Bartoszyce–Korsze. Pod okiem saunamistrzów zwiedzili Termy Warmińskie, obejrzeli rewitalizowany Lidzbark Warmiński, podziwiali sanktuarium w Stoczku Klasztornym, zajrzeli do pałacu w Galinach, przeszli z przewodnikiem ulicami Bartoszyc. Ogromne wrażenie wywarły na nich bartoszycki Park Elżbiety i stadnina koni w Liskach, posłuchali też o inwestycjach realizowanych w Sępopolu. Zakończenie rajdu odbyło się w Korszach, w którym zostało zorganizowane Miasteczko Funduszy Europejskich z poczęstunkiem i atrakcjami dla dzieci oraz dorosłych.

 

Zdjęcia z rajdu do pobrania

Reportaż z rajdu (wideo trwa 2 min. 5 sek.)

 

Wersja do pobrania

Portal współfinasowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013

przewodnik rpo
facebook
YouTube
kanał RSS