Zapraszamy na bezpłatną konferencję Człowiek 4.0 Empatia. Nauka. Technologia – poświęconą nowoczesnemu nauczaniu. Na konferencji wraz z ekspertami będziemy dyskutować o kompetencjach potrzebnych do harmonijnego rozwoju w przyszłości. Będziemy mówić o czwartej rewolucji przemysłowej, robotyzacji, humanoizacji, o zmianach zachodzących w społeczeństwie i na rynku pracy. Porozmawiamy o kompetencjach miękkich i o tym, jak je w sobie i swoich dzieciach rozwijać.
Czekamy na Ciebie 25 września 2019 roku, w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym, przy ulicy Trylińskiego 2 (budynek BK, zielony; dojazd od ul. Piłsudskiego).
PROGRAM KONFERENCJI
09.45 Powitalna kawa, rejestracja uczestników
10.00 Otwarcie konferencji – Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego
10.10 Kim jest człowiek przyszłości? – prof. DSW dr hab. Piotr Mikiewicz
10.30 Jak kształtują się kompetencje miękkie na różnych etapach edukacji? – prof. UAM dr hab. Maciej Błaszak
11.10 Zwolnieni z teorii, czyli nauczanie eksperymentalne, innowacyjność i kreatywność na przykładzie uczniów bartoszyckiego technikum – Katarzyna Zagajewska-Sycz
11.25 Przerwa kawowa
11.40 Szkoła bez dzwonków, bez schematów, bez granic dla nauki, czyli flow u dzieci – Izabella Gorczyca
11.55 Panel dyskusyjny z udziałem: Macieja Błaszaka, Izabelli Gorczycy, Igi Skolimowskiej, Michała Opieczyńskiego (dyrektora departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego UM WWM w Olsztynie), Piotra Mikiewicza, Bronisława Reddiga
12.55 Lunch
Poza tym jest dyrektorką szkoły No Bell; założycielką Instytutu Innowacji Dydaktycznych; współzałożycielką polskiej gałęzi ruchu „Budząca się szkoła”, założycielką marki mebli edukacyjnych No Bell Design. Szkoła No Bell może poszczycić się tytułami „Innowatora Oświaty”, „Szkoły z mocą zmieniania świata”, „Skrzydła Wyobraźni”, jest też zwyciężczynią w międzynarodowym konkursie „Edumission 2017” na najlepszą innowacyjną szkołę na świecie.
Bronisław Reddig – szef Relacji Społecznych w Michelin Polska S.A., specjalista w dziedzinie szkoleń i zarządzania kompetencjami. Podzieli się doświadczeniami w wykorzystaniu „profili kompetencji" w planowaniu szkoleń i opowie o korzyściach, jakie może przynieść pracodawcy i studentowi realizacja studiów w trybie dualnym.
Katarzyna Zagajewska-Sycz – nauczycielka w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. E. Orzeszkowej w Bartoszycach. Od czterech lat koordynatorka projektów edukacyjno-społecznych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Projektów Społecznych „Zwolnieni z Teorii”.
Idea konferencji: Czasy, w których teraz żyjemy, są niezwykle ciekawe. Na naszych oczach dzieje się czwarta rewolucja przemysłowa. Procesy robotyzacji, digitalizacji, automatyzacji stają się codziennością, a trend dopiero się nasila. W sposób znaczący zmienia się rynek pracy. Pracodawcy wymagają nowych kompetencji. Bardzo szybkie jest tempo zmian. Wiele zawodów na naszych oczach ewoluuje, znika. [...] Sztuczna inteligencja również stawia przed nami nowe wyzwania. Jej stosowanie w pracy będzie coraz bardziej powszechne. Jak więc wykorzystać szanse, które daje postęp? Jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości i wykorzystać ją dla siebie? Jakie kompetencje rozwijać już dziś, aby przygotować się na wyzwania jutra? czytaj dalej...
1) wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 18.09.2019 r.
2) potwierdzenie mailowe przesłane przez organizatorów konferencji.
W przypadku osób z niepełnosprawnościami prosimy o poinformowanie organizatora o swoich potrzebach. Umożliwi to przygotowanie odpowiedniej pomocy oraz sprawną obsługę spotkania.
UWAGA! Liczba miejsc ograniczona.
Udział w konferencji jest bezpłatny, jednak ponosimy koszty jej organizacji, nawet za zgłoszone a niewykorzystane miejsca. Dlatego prosimy o poinformowanie o nieobecności na konferencji nie później niż na 2 dni robocze przed spotkaniem, pomimo wcześniejszej rejestracji. Ta zasada przyczyni się do wydatkowania środków unijnych w sposób celowy i oszczędny.
ul. Głowackiego 17, 10-447 Olsztyn
czynny: poniedziałek 8:00 - 18:00
wtorek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 89 512 54 86/85/84/83/82/89
e-mail: gpiolsztyn@warmia.mazury.pl