RPO
1.2.2
Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie informuje, iż zgodnie z § 6 ust. 12 Regulaminu konkursu zmianie uległa kwota alokacji n niniejszy konkurs.
Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach konkursu nr RPWM.01.02.02-IP.03-28-002/19 tj. kwota alokacji wynosi: 4.867.167,44 EURO co stanowi 22.023.932,63 PLN [1] ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
[1] Wartość w PLN została określona według kursu gdzie 1 EURO = 4,525 PLN.
Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie informuje, iż zgodnie z § 6 ust.12 Regulaminu konkursu zmianie uległa kwota alokacji na niniejszy konkurs.
Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach konkursu nr RPWM.01.02.02-IP.03-28-002/19 tj. kwota alokacji wynosi: 4.742.100,80 EURO co stanowi 21.199.561,63 PLN [1] ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
[1] Wartość w PLN została określona według kursu gdzie 1 EURO = 4,4705 PLN.
Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie informuje o wydłużeniu do czerwca 2020 r. (pierwotny termin: maj 2020 r.) orientacyjnego terminu rozstrzygnięcia konkursu.
Przyczyną zmiany jest wydłużenie terminu na złożenie uzupełnień w ramach oceny formalno-merytorycznej z 7 dni na 21 dni.
Uchwałą Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie z 25.03.2020 r. zmianie uległ regulamin konkursu w zakresie § 11 ust. 20 dotyczącym terminu na złożenie uzupełnień przez Wnioskodawców. Termin został wydłużony z 7dni do 21 dni.
Paragraf przyjmuje brzmienie:
W przypadku konieczności uzupełnienia lub poprawienia projektu Wnioskodawca zobligowany jest do dostarczenia poprawionej dokumentacji w ciągu 21 dni licząc od dnia następującego po dniu wysłania drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany przez Wnioskodawcę we wniosku o dofinansowanie pisma, informującego o konieczności złożenia uzupełnienia lub poprawienia projektu.
Wydłużenie terminu na złożenie uzupełnień merytorycznych spowodowane jest występującym stanem epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, utrudnionym kontaktem z wieloma podmiotami w celu zebrania i dostarczenia wyjaśnień na etapie oceny merytorycznej wniosków w dotychczasowym terminie 7 dni.
Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach działania 1.2 Innowacyjne firmy, poddziałania 1.2.2 Współpraca biznesu z nauką
Konkurs nr RPWM.01.02.02-IP.03-28-002/19
Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie
Plac Gen. Józefa Bema 3
10-516 Olsztyn
sekretariat, I piętro, pok. 114
od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30
Wniosek o dofinansowanie projektu wraz z załącznikami należy złożyć osobiście, listem poleconym, za pośrednictwem posłańca lub kuriera w sekretariacie Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie, Plac Gen. Józefa Bema 3, 10-516 Olsztyn (piętro pierwsze, pokój nr 114) od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30 (tj. w godzinach pracy sekretariatu).
Termin na dostarczenie wniosku uznaje się za zachowany, jeżeli wniosek wpłynął w wyznaczonym terminie do sekretariatu WMARR S.A. w Olsztynie (we wskazanych w ogłoszeniu godzinach) lub został nadany w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe (Poczta Polska S.A) nie później niż w dniu zakończenia naboru projektów określonym w Regulaminie konkursu – decyduje data nadania.
Wnioskodawca ponosi ryzyko przesłania za pośrednictwem kuriera/operatora pocztowego/złożenia osobiście/posłańca wniosku w terminie i na właściwy adres określony w ogłoszeniu konkursu.
Wniosek o dofinansowanie projektu wraz z załącznikami należy złożyć w formie papierowej w dwóch egzemplarzach (dwa oryginały lub oryginał i kopia) oraz w wersji elektronicznej (na płycie CD/innym nośniku elektronicznym). Ponadto wypełniony wniosek w wersji elektronicznej należy przesłać za pomocą systemu informatycznego LSI MAKS 2. Wniosek o dofinansowanie projektu w systemie LSI MAKS2 należy wysłać najpóźniej w terminie zamknięcia naboru, z zastrzeżeniem, że wersja elektroniczna wniosku w dniu zamknięcia naboru musi być wysłana do godziny 15.30.
Schemat A i B: – przedsiębiorstwa z sektora MŚP;
Schemat C: – przedsiębiorstwa z sektora MŚP oraz przedsiębiorstwa duże (pod warunkiem wykazania przez Beneficjenta mechanizmu zapewnienia dyfuzji wyników prowadzonej działalności badawczo-rozwojowej do gospodarki regionu oraz zapewnienie, że wkład finansowy z funduszy nie spowoduje znacznego ubytku liczby miejsc pracy w istniejących lokalizacjach na terytorium UE;
Schemat A, B i C: - konsorcja: przedsiębiorstw, IOB, podmiotów sektora naukowo badawczego, uczelni, przy czym liderem konsorcjum musi być przedsiębiorstwo.
W niniejszym poddziałaniu dopuszczalne jest aplikowanie o środki przez duże przedsiębiorstwa, pod warunkiem wykazania przez beneficjenta mechanizmu zapewnienia dyfuzji wyników prowadzonej działalności badawczo-rozwojowej do gospodarki regionu oraz zapewnienia, że wkład finansowy z funduszy nie spowoduje znacznego ubytku liczby miejsc pracy w istniejących lokalizacjach na terytorium UE.
Działalność wnioskodawcy (w tym także partnerów) musi być prowadzona na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, przy czym lokalizacja siedziby/oddziału wnioskodawcy (w tym także partnerów) musi znajdować się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Warunek nie będzie spełniony w przypadku prowadzenia działalności/lokalizacji siedziby lub oddziału w tzw. wirtualnym biurze.
Przewidziane do wsparcia typy projektów:
Projekty w poddziałaniu będą polegały na zakupie usług B+R oraz wykorzystaniu w przedsiębiorstwach wyników badań/ rozwiązań technologicznych wypracowanych z naukowcami lub podmiotami oferującymi usługi naukowe i badawczo-rozwojowe, w następujących schematach:
Działanie służy wspomaganiu inicjowania współpracy w obszarze B+R pomiędzy przedsiębiorstwami a naukowcami/ podmiotami oferującymi usługi naukowe i badawczo-rozwojowe, zarówno z jak i spoza regionu oraz z innych krajów UE.
Zakres merytoryczny współpracy może dotyczyć takich działań jak: wykonanie badań, wsparcie rozwoju technologii lub produktu na wstępnym etapie jego opracowywania, przygotowanie do komercjalizacji wyników prac B+R. Zakładanym rezultatem projektu powinno być wywoływanie współpracy pomiędzy wnioskodawcą i sektorem naukowo-badawczym. Efektem współpracy powinno być rozwiązanie określonego problemu, prowadzące do rozwoju firmy i w perspektywie zapewniające podniesienie jej innowacyjności. Przykładowymi projektami mogą być: dopracowanie nowego produktu lub technologii, pomoc doradcza we wdrożeniu nowej technologii, badanie wyrobu na zgodność z normą. Środki wsparcia w ramach niniejszego działania są przeznaczone na finansowanie usług badawczo-rozwojowych realizowanych przez naukowców/ podmioty oferujące usługi naukowe i badawczo-rozwojowe.
Działanie pozwala na finansowanie projektów badawczych i badawczo-rozwojowych mających na celu rozwój nowych lub doskonalenie obecnie oferowanych i wykorzystywanych produktów/usług/technologii, przygotowanie do uzyskania i pozyskanie certyfikacji oraz uzyskanie ochrony praw własności intelektualnej.
Beneficjent może zdecydować o zakupie usług badawczych, technologii i wiedzy, zarówno od naukowców/ podmiotów oferujących usługi badawczo-rozwojowe z regionu, jak i spoza regionu oraz z innych krajów UE. Wsparcie jest przeznaczone na finansowanie prac B+R, mogących obejmować prace realizowane przez pracowników firmy i/lub przez zewnętrzny podmiot oferujący usługi B+R/ naukowca, której udział jest obligatoryjny.
Działanie pozwala na finansowanie dużych projektów badawczo-rozwojowych (w tym opracowanie prototypów, demonstracje, opracowanie projektów pilotażowych, testowanie, walidację nowych lub ulepszonych produktów lub usług w otoczeniu stanowiącym model warunków rzeczywistego funkcjonowania, których głównym celem jest dalsze udoskonalanie techniczne produktów, procesów lub usług, a ostateczny kształt nie jest jeszcze określony). Wsparcie nie obejmuje produkcji masowej ani działalności handlowej. Zakłada się, że dofinansowanie uzyskać będą mogły przedsięwzięcia obejmujące pierwszą produkcję poprzedzoną wcześniejszymi etapami (prace rozwojowe, faza demonstracji, walidacji [1]. Projekty dotyczące wyłącznie pierwszej produkcji nie będą kwalifikowane.
Beneficjenci dokonują zakupu usług badawczych, technologii i wiedzy od jednostek B+R lub podmiotów oferujących usługi naukowe i badawczo-rozwojowe. Opracowane rozwiązanie musi być unikalne i innowacyjne. Usługodawcy mogą pochodzić z regionu, jak i spoza regionu, w tym z innych krajów UE. Powyższy zakup usług jest obligatoryjny. Dodatkowo wsparcie może być przeznaczone na finansowanie prac B+R realizowanych przez pracowników firmy. W ramach części wdrożeniowej finansowane mogą być zakupy środków trwałych niezbędnych do wdrożenia wypracowanego rozwiązania oraz zakupy wyposażenia laboratoryjnego.
Wyłącznie w przypadku MŚP (nie dotyczy dużych przedsiębiorstw) obok prac badawczo-rozwojowych elementem projektu realizowanego w ramach poddziałania 1.2.2 może być wdrożenie wyników tych prac, przy czym komponent wdrożeniowy musi stanowić mniejszość całkowitych wydatków kwalifikowalnych projektu.
[1] Projekty kończące się etapem pierwszej produkcji będą musiały obejmować co najmniej dwa wcześniejsze poziomy gotowości technologicznej (TRL’s) wg definicji przyjętych w Załączniku do rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 4 stycznia 2011 r. (poz. 91) w sprawie sposobu zarządzania przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju realizacją badań naukowych lub prac rozwojowych na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa.
Kryteria wskazane są w Szczegółowym opisie osi priorytetowej Inteligentna gospodarka oraz w Regulaminie konkursu.
Regulamin konkursu – obowiązuje od 25.03.2020 r.
Regulamin konkursu – wersja archiwalna
Szczegółowe informacje odnośnie procedury odwoławczej znajdziecie Państwo w Regulaminie konkursu.
Pytania prosimy kierować na adres e-mail:
Jeśli masz uwagi dotyczące naboru Poddziałanie 1.2.2 Współpraca biznesu z nauką. Konkurs nr RPWM.01.02.02-IP.03-28-002/19 , to podziel się z nami swoją opinią. Twoja informacja pomoże nam doskonalić działania i lepiej przygotować kolejny nabór.
ul. Głowackiego 17, 10-447 Olsztyn
czynny: poniedziałek 8:00 - 18:00
wtorek - piątek 7:30 - 15:30
tel. 89 512 54 86/85/84/83/82/89
e-mail: gpiolsztyn@warmia.mazury.pl