Fundusze Europejskiej
logo regionalnego programu operacyjnego województwa warmińsko-mazurskiego
warmia mazury logo
logo unii europejskiej

Szukaj

Od 1 lipca 2020 r. zmiana stopy bazowej. Pożyczka płynnościowa oprocentowana już od 0,15%!

Decyzją Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego z 28 kwietnia 2020 r. o dofinansowaniu nowego instrumentu wsparcia obrotowego przedsiębiorstw w walce ze skutkami epidemii Covid-19 wybrano 3 Instytucje Finansowe, które oferują Pożyczkę płynnościową w naszym województwie:

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego przeznaczył na Pożyczkę płynnościową w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014–2020 blisko 31 mln złotych. Pierwsze wnioski o wsparcie zostały już rozpatrzone.

Pożyczka płynnościowa ma na celu wspomaganie utrzymania firm i  miejsc pracy, jest wsparciem obrotowym kierowanym do mikro, małych i średnich firm województwa warmińsko-mazurskiego*.

Warunki finansowania Pożyczki Płynnościowej:

  • Brak prowizji i dodatkowych opłat
  • od 0,15% oprocentowanie (uzależnione od stopy bazowej**)
  • kwota pożyczki do 400 tys. zł
  • całkowity okres spłaty do 6 lat (12 miesięcy karencji, do 12 miesięcy wakacji kredytowych)

Więcej informacji w zakładce Instytucja Finansująca.

*MŚP, które zostały bezpośrednio dotknięte skutkami wybuchu pandemii i nie były w trudnej sytuacji finansowej przed 31 grudnia 2019 r.

**oprocentowanie uzależnione jest od stopy bazowej służącej do określenia poziomu stopy referencyjnej wykorzystywanej do obliczania wartości pomocy publicznej udzielanej w takich formach jak, m.in. pożyczki.. Aktualna stopa bazowa wynosi 0,98% i obowiązuje od 1 lipca 2020 r.

Portal współfinasowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013

przewodnik rpo
facebook
YouTube
kanał RSS
Jeśli szukasz informacji o RPO WiM na lata 2007-2013, to przejdź do poprzedniej wersji serwisu.